Radio Emilia RM-407 - Naszkierscy Audio & Video

Idź do spisu treści

Menu główne:

Serwis > Nasze projekty
Emilia  RM-407  

Na początek trochę historii:
"Emilia"  RM-407  jest czterozakresowym, monofonicznym radiomagnetofonem, produkowanym od 1983 r. przez Zakłady Radiowe Eltra. Radiomagnetofon umożliwia: nagrywanie programów na wewnętrznym magnetofonie z własnego odbiornika, własnego mikrofonu elektretowego, zewnętrznych źródeł sygnału (radio, magnetofon, mikrofon, gramofon z wkładką piezoelektryczną), oraz sterowanie drugiego magnetofonu lub wzmacniacza (tylko z magnetofonu). Radiomagnetofon zawiera także: układ automatycznej regulacji poziomu zapisu i układ AUTO STOP.(tekst.Unitra - Klub)
Radiomagnetofon trafił do mojego serwisu w stosunkowo niezłej kondycji. Główny problem polegał na tym, że został dotknięty zębem czasu. Właścicielowi zależało głównie na dostosowaniu radia do obecnie obowiązującego zakresu częstotliwości, czyli przestrojeniu głowicy UKF z zakresu 66-75MHz na częstotliwość  88-108 MHz.  Zadanie zostało wykonane z powodzeniem.  Radio rozbrzmiało jak za dawnych lat. Kolejny problem dotyczył magnetofonu, bardzo niewyraźny dźwięk i dość mocno spowolnione obroty.  Diagnoza okazała się prosta, wyeksploatowane okazała się głowica i pasek napędowy.

Tu po raz kolejny zaprocentował fakt posiadania dużej ilości części zamiennych.  Po zainstalowaniu wspomnianych elementów magnetofon podobnie jak już wspomniane radio rozbrzmiało jak za dawnych lat. 

Projekt został zakończony  powodzeniem!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego